Prázdniny na faře 2014

V neděli 24. srpna okolo třetí hodiny jsme se sešli na faře v sestavě - 34 dětí, 6 vedoucích a 3 maminky, které nám výborně vařily. Nejprve jsme postavili stany a pak už následovalo seznamování a rozdělení se do skupinek. Večerní táborák jsme měli na velmi netradičním místě (k neradosti hasičů, kteří nám později zajistili hasičáky) na mlatě, tedy ve farní stodole.

V pondělí ráno jsme se sešli na rozcvičce a ranní hygieně. Dost nám bodlo zahřát se pohybem po dlouhé studené noci strávené ve stanu. Umytí a zahřátí jsme se přesunuli do teepee k ranní modlitbě.  Po snídani následovala dopolední promluva o. Řehořka.  Ještě před obědem jsme si ve svých skupinkách nabatikovali trička, vymysleli si názvy a pokřiky. A tak k obědu nastoupili skupinky – Barevné kuličky pod vedením Honzy, Ivetčini Iveťáci, Pavlovy rybičky s Pavlem, Týnčini Táborníci a Kulhaví Floriáni v čele s Kubou a Piškotem. Po farní zahradě se rozléhaly krásné, různorodé pokřiky. Odpoledne nás čekala šipkovaná a soutěže s hasiči. Večer jsme se pomodlili u ohně s poděkováním a prosbami každého z nás.

Úterní noc zvládli ve stanu jen ti nejstatečnější. Ti, kteří mají radši teplíčko, spali ve faře. Po rozcvičce, hygieně, modlitbě a snídani opět následovala Řehořkova promluva. Vzhledem k deštivému počasí jsme se s tvořivou činností museli přesunout do stodoly. Dělali jsme si odznaky. Někteří si vytvořili jeden s názvem skupinky, někdo namaloval odznaky i pro členy rodiny. Odpoledne jsme si pustili k odpočívání film. Ve skupinkách jsme si nachystali scénky ze starozákonních výjevů.

Středeční ráno bylo opět deštivé, měli jsme promluvu Řehořka a pak jsme i hráli  různé hry, až do odpoledne, které bylo ve znamení pomalého loučení a balení. Na rozloučení nám dokonce svítilo i sluníčko. Děti dostaly na památku vytvořená trička, upomínkové listy a oblíbené gumičky.

A jak to všechno vypadalo? Podívejte se ZDE

A toto jsou reakce dětí: