Farní výlet pro děti

Ráno 25. dubna jsme se všichni sešli u autobusu natěšení, co dnešní den přinese, a vyrazili na dálnici směr Brno. Cestu nám Slávka zpříjemnila povídáním o zajímavostech a legendách tohoto města. Pan řidič nás vysadil u teras, po kterých jsme vyšplhali ke katedrále sv. Petra a Pavla. Tam jsme poděkovali pod vedením Řehořka Pánu Bohu za to, že jsme se spolu mohli sejít a pak si katedrálu prohlédli.

Od Petrova jsme přešli přes Zelný trh ke Staré radnici, kde je k vidění legendární brněnský drak a také se vyfotili u brněnského orloje. Dalším místem, které jsme navštívili, byl Minoritský klášter, který se stal prvním působištěm našeho Řehořka v České republice. Skvělým průvodcem nám byl otec Robin, který s humorem „ustál“ naši poněkud hlučnější dětskou výpravu a spolu s Řehořkem nás provedli opravdu skvostným barokním kostelem a klášterem, děti si tu mohly po kolenou „projít“ Svaté schody a navštívili jsme i Svatou chýši.

Naším dalším cílem v Brně byl hrad Špilberk. Byl opravdu nádherný slunečný jarní den, a proto bylo courání po hradu paráda. Zahráli jsme si hru „Šifra Špilberk“, kdy měly děti podle jednoduché mapky projít hradby a nádvoří hradu a zjistit různé indicie vedoucí k rozluštění tajenky. Vítězem této hry se stal Vašík Pejchal, ale musím říct, že se tajenku podařilo rozluštit postupně všem účastníkům výpravy. Kdo chtěl, mohl navštívit hradní kasematy, věž s krásnou vyhlídkou, rozkvetlý park, nebo jen tak posedět v kavárně v milé společnosti.

Po poledni nás vyzvedl za hradem autobus, který nás převezl do zábavního centra BONGO. Na tohle místo se asi těšili naši malí výletníci nejvíc! Děti i dospěláci si užili prolézačky, lezeckou stěnu, trampolíny, skluzavky, jízdy v autíčkách, střílení balónky, no prostě měli jsme všichni do pozdního odpoledne co dělat.

Cesta domů uběhla tak rychle, že jsme ani nestihli dokoukat pohádku O třech bratrech, kterou nám hodný pan řidič pustil a už tu byl konec výletu.

Myslím, že jsme se vrátili z našeho prvního farního duchovně-kulturně-zábavního výletu s pocitem, že jsme si to společně náramně užili.

Jana Jelínková